Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UEPrace badawczo-rozwojowe B+R i inne związane ... zobacz


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

HOMEOśrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - znak towarowy

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz również profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Dobry Nocleg w GÓRACH IZERSKICH

Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Projekt Bio Sapiens 

Projekt Bio Sapiens : odkrywanie tajemnic ludzkiego genomu.

Projekt ten nie ogranicza się do prac badawczych, jest w nim również
miejsce na działalność edukacyjną. Przeprowadzenie sekwencjonowania
ludzkiego genomu w 2003r słusznie okrzyknięto przełomowym osiągnięciem.


... transfer praw


Jednak dla wielu naukowców uzyskanie sekwencji naszego DNA było jedynie pierwszym etapem znacznie większego wyzwania, jakim jest zrozumienie zasad działania genomu. Zadanie to określane jest jako „adnotacja genomu” i obejmuje określanie funkcji każdego odcinka DNA. Jest to praca wymagająca precyzji. Nie wystarczy na przykład po prostu stwierdzić, że dana sekwencja koduje białko, należy również dokładnie zbadać strukturę i funkcję tego białka.

Cała ta praca generuje ogromną ilość różnych rodzajów danych, którymi trzeba zarządzać i które należy analizować w sposób spójny i uporządkowany - i tu jest miejsce dla bioinformatyki. Specjalnością badaczy pracujących w tej dziedzinie jest opracowywanie analizy danych, od struktur białkowych i wyników doświadczeń po statystyki dotyczące pacjentów. Opracowując te metody, bioinformatycy wykorzystują techniki i pojęcia wypracowane przez różnorodne dyscypliny naukowe, takie jak matematyka, biochemia, genetyka, fizyka i językoznawstwo.

Najlepszych specjalistów w tej dziedzinie zgromadzono w sieci doskonałości (NoE – network of excellence) BioSapiens, która jest finansowana z budżetu obszaru tematycznego „Nauki przyrodnicze, genomika i biotechnologie dla zdrowia człowieka” 6. PR.

Jednym z głównych osiągnięć projektu jest jak dotąd opracowanie nowych narzędzi bioinformatycznych i włączenie ich do istniejących systemów zarządzania danymi biologicznymi.

Narzędzia te zostały przetestowane i zweryfikowane przez naukowców na całym świecie w ramach międzynarodowego projektu „Encyclopedia of DNA Elements” (Encode), który został uruchomiony w 2003 r. przez amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH - National Institutes of Health). Początkowym celem projektu Encode było określenie funkcji 1% genomu.

Opublikowane wcześniej w 2007 roku wyniki fazy pilotażowej podważyły przyjętą teorię, że genom składa się z niewielkiej liczby aktywnych genów otoczonych ogromną ilością nieaktywnego, tzw. „śmieciowego” DNA. Badania wykazały coś wręcz przeciwnego — większa część DNA obecnego w naszych komórkach jest w pewien sposób aktywna, a wiele regionów naszego genomu, które wcześniej ignorowano jako bezużyteczne, ma funkcje regulacyjne. Zadaniem tych sekwencji regulacyjnych jest wydawanie naszym genom poleceń, kiedy i gdzie mają być aktywne. Ma to duże znaczenie dla badaczy zajmujących się zdrowiem, ponieważ wiele chorób jest skutkiem mutacji w sekwencjach regulacyjnych.

„Wyniki naszych badań ujawniają istotne zasady organizacji elementów funkcjonalnych ludzkiego genomu i wytyczają nowe perspektywy dla wszystkich zagadnień, od transkrypcji DNA po ewolucję ssaków” - skomentował partner projektu BioSapiens dr Ewan Birney z Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL - European Molecular Biology Laboratory), kierujący pracami z zakresu analizy danych. „W szczególności zyskaliśmy istotny wgląd w sekwencje DNA, które nie kodują białek. Dotychczas nasza wiedza na ich temat była bardzo ograniczona”.

Projekt BioSapiens potrwa jeszcze przez rok. W tym czasie badacze będą chcieli udoskonalić swoje narzędzia przed kolejnym etapem projektu Encode, skoncentrowanym na adnotacji pozostałych 99% ludzkiego genomu.

Jednakże projekt BioSapiens nie ogranicza się do prac badawczych, jest w nim również miejsce na działalność edukacyjną. „Istnieje rzeczywista potrzeba przeprowadzania szkoleń w dziedzinie bioinformatyki” - wyjaśnił koordynator ds. działań informacyjnych w projekcie BioSapiens profesor Alfonso Valencia z hiszpańskiego Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas (CNIO, Krajowego Ośrodka Badań nad Rakiem). Już utworzyła się lista oczekujących na kursy, które przybliżają uczestnikom podstawowe pojęcia bioinformatyki i przygotowują ich do korzystania z narzędzi dostępnych w ich własnych badaniach.

Komisja Europejska wyraża się bardzo przychylnie o projekcie BioSapiens. Dr Frederick Marcus, urzędnik Komisji odpowiedzialny za ten projekt, powiedział w rozmowie z CORDIS Wiadomości: to „jeden z moich najlepszych projektów” i nazwał jego liderów „supergwiazdami”. Zdaniem dr. Marcusa sukces BioSapiens można przypisać doskonałej współpracy partnerów. Profesor Palencia potwierdza tę analizę zwracając uwagę, że w projekcie tym było o wiele więcej prawdziwie wspólnej pracy niż w jakimkolwiek innym, w którym do tej pory uczestniczył.

Tymczasem dla dr. Marcusa oczywiste jest aktualne znaczenie badań bioinformatycznych, które w 7. PR pozostaną istotnym zagadnieniem dla Komisji. „Bioinformatyka jest absolutnie niezbędnym elementem badań w dziedzinie zdrowia” - powiedział w wywiadzie dla CORDIS Wiadomości.

Na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez
CORDIS Wiadomości z urzędnikiem odpowiedzialnym
za projekt BioSapiens oraz z uczestnikami projektu.
Bliższe informacje są dostępne na stronie internetowej:

http://www.biosapiens.info

źródło : CORDIS FOCUS

http://www.biosapiens.info