Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "X" budowy czołgu IV generacji
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"
Projekt "Innowacje dla wszystkich"

.........

Recepta na kryzys 


Jedyna sprawdzona recepta
i remedium na kryzys gospodarczy
to tylko inwestycje w nowe i rodzime technologie

bowiem tylko takie mogą być w przyszłości źródłem dużych
i poważnych wpływów budżetowych oraz dobrobytu mieszkańców naszego kraju

transfer technologii


To żadne ekonomiczne odkrycie a jedynie stwierdzenie oczywistych faktów wynikających z historii światowej gospodarki, która co do zasady w całości oparta jest na postępie technologicznym danego kraju wpływającym w ostatecznym rozrachunku na poziom dobrobytu jego mieszkańców.

Jeden z amerykańskich prezydentów określił i wytłumaczył to w sposób dosadny „Po pierwsze gospodarka głupcze po drugie gospodarka głupcze i po trzecie gospodarka głupcze” - co w skrócie oznacza, że bez postępu i inwestycji w nowe technologie nie da się uzdrowić i rozruszać żadnej gospodarki a tym samym zapewnić dobrobytu społeczeństwa.

Bardziej dosadnie, korzystając z tego pierwowzoru Bruksela i jej unijni urzędnicy stwierdzili po czasie, że dla Europy, która zamierza konkurować z USA w oparciu o swe plany i zamierzenia Strategii Lizbońskiej pasują słowa „Po pierwsze innowacje głupcze, po drugie innowacje głupcze i po trzecie innowacje głupcze”.

Strategia tych ostatnich w odróżnieniu od strategii USA różni się tym, że w USA rząd słowa zamieniał i zamienia w czyny a w Unii Europejskiej słowa pozostają tylko słowami i planami a rzadko czynami i faktami.

Unia Europejska wbrew swym planom i założeniem, nigdy nie dogoniła też i nie dogoni USA w tym wyścigu technologiczno-ekonomicznym bowiem USA musiałoby zatrzymać swój rozwój na minimum 10 lat i poczekać w tym czasie na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie rozwiniętej część UE oraz jej ubogich członków do których należy zaliczyć też nasz kraj.

Tymczasem Rząd USA aktualną pomoc finansową dla sektorów mogących ożywić gospodarkę uzależnia od wyłącznego wykorzystania surowców krajowych oraz myśli i technologii amerykańskich na co Unia ma zamiar zareagować protestem zamiast próbą identycznego i prawdopodobnie jedynego słusznego działania.

Nie od dziś wiadomo, że w społeczeństwach wysoko rozwiniętych poziom dobrobytu mieszkańców danego kraju mierzony jest ilością patentów przypadających na głowę mieszkańca zaś sam poziom i wysokość budżetu danego kraju zależy od wpływów z transferu myśli technicznej na rynki zewnętrzne co doskonale wyjaśnia dlaczego gospodarki USA, Japonii i innych krajów rozwiniętych a nawet Chin osiągają tak wysoki produkt krajowy brutto na głowę mieszkańca.

W samym tylko USA transfer technologii przynosi i stanowi 40 procent całości wpływów budżetowych a należy w tym i ich przypadku zauważyć, że z zasady sprzedawane są te technologie i ta myśl techniczna, która na ich rynku jest już stara bowiem nowa w ich prawidłowym pojęciu to jest taka, która nie była stosowana nigdy i nigdzie w świecie w odróżnieniu od pojęć definiowanych przez UE, że nowa to jest ta która nie była stosowana w świecie w ciągu ostatnich 5 lat.

Dlatego też tak My jak i inni sojusznicy USA mogą co najwyżej dostać i zakupić stary F 16 a nie istniejący i najnowszy niewidzialny myśliwiec bojowy Raptor. Podczas gdy chińczycy kupują i korzystają z najnowszych osiągnięć myśli europejskiej jak dla przykładu koleji przyszłości w postaci Magleva łączącego Szanghaj z odległym o 35 km. portem lotniczym, który to Maglev pokonuje tę trasę w 7 minut.

Tymczasem w Polsce, cytując z najnowszego i pierwszego „Raportu o kapitale intelektualnym Polski” że „Kapitał intelektualny Polski to ogół niematerialnych aktywów ludzi, przedsiębiorstw, społeczności, regionów i instytucji, które odpowiednio wykorzystane, mogą być źródłem obecnego i przyszłego dobrostanu kraju.” dowiadujemy się, że „musimy zrobić wszystko, by stworzyć najlepsze warunki dla wykorzystania kapitału wiedzy, energii i przedsiębiorczości Polaków.

Tenże sam raport, stwierdza, że wiedza starzeje się szybko a postęp technologiczny osiągnął tak zawrotne tempo, że nie jesteśmy w stanie za nią i nim nadążyć. Innymi słowy, raport wskazuje że nasz obecny rząd tak jak i wszystkie poprzednie „obudził się z ręką w nocniku” wobec wcześniejszych wyzwań, wzrostu oraz obecnych problemów kryzysu gospodarczego.

Nadto, z raportu możemy się też dowiedzieć, że dzieli nas przepaść od liderów światowej innowacyjności oraz że w Polsce w tej dziedzinie nastąpił w ostatnich latach regres, rekompensowany obecnie już tylko drogimi kampaniami reklamowymi w telewizji samego pojęcia INNOWACJI i funduszy z środków UE na nie.

Wystarczy zauważyć i porównać dane raportu już tylko w zakresie samych wniosków patentowych do WIPO gdzie Polska znalazła się na ostatnim miejscu w rankingu patentów poniżej O i dynamiką za lata 2003 - 2007 wynoszącą minus 33,8 %, podczas gdy Chiny za ten sam okres osiągnęły wzrost na poziomie plus 321,3 procent. Raport wskazuje też jak zwiększyć innowacyjność przedsiębiorstw tak by mogły one konkurować na globalnym rynku.

Raport dostępny na stronie Innowacyjna Gospodarka na GPW

Kapitał Intelektualny Polski w pdf.