Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
POLPANEL systemALTERPANEL systemPOLPANEL HCA systemOFERTA transferu technologii do podmiotów MŚP pod dotacje UEPrace badawczo-rozwojowe B+R i inne związane ... zobacz


Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło

HOMEOśrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - znak towarowy

Absorbery ciepła rodzaje typ zadania 

Espacenet - bazy danych


IP Marketplace - giełda praw


Spis wynalazków i praw


Albert Einstain - "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje sie jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie"

B+R ...

Prace badawczo-rozwojowe w PDF

2010 - B+R POLPANEL

2011 - B+R wdrożenia ALU-Therm

2013 - B+R gotowość TRL i GEKON

2017 - B+R podsumowanie system HCA

2018 - Nowy sprzęg paneli (spoon-click)

2018 - Projekt HCA - nowe systemy x 5

2018 - Projekt ART-RAM - nowe krosno

2018 - Projekty gotowe pod dotacje UE

2019 - Projekt Izery TOP udostępnienie

2019 - Projekt X - reaktywacja czołgu x


B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA

Prace badawczo-rozwojowe ... więcej

Decyzje


Systemy+


Spis licencji


Recykling ciepła


Wynalazki tytuły i opisy


Patenty oraz Prawa Ochronne


nowa GRUPA ZIELONY PANEL


Magazynowanie ENERGII cieplnej


PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie


TM - "HCA to czyste powietrze" i poprawa efektywności energetycznej budynku - znak towarowy SG ... więcej

TM i Znaki towarowe ...

Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA

słowne

TM znaki towarowe słowne i słowno-graficzne KRAMARZ POLSKA dotyczące głównego obszaru naszych prac badawczo-rozwojowych nad nowym produktem systemów POLPANEL, ALTERPANEL i HCA


graficzne

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Nota prawna ...

Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.

Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...


Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN Poland

... zobacz nasze inne profile ...

... zobacz również profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube


Projekty ...

Projekt ART-RAMInnowacja procesowa i produktowa - Projekt i System POLPANEL dla nowych technologii produkcji i zastosowań wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących na potrzeby ogrzewania płaszczyznowego i absorpcji ciepła panelami aluminiowymi pod logiem, marką i oznaczeniem ALU-PANEL, ALU-Therm PANEL, ALU-Bed PANEL, Wielofunkcyjny panel grzewczo-chłodzący, Grupa innowacyjnych paneli ALU-Therm, Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący oraz dziesiątki innych do szczegółowego oznaczenia funkcji poszczególnych modułów paneli w zakresie technologiiHCA system grzewczo-chłodzący-absorbujący, stworzony dla zagospodarowania i wykorzystania wolnej energii ... więcej

MAGDALENA Ośrodek Innowacji KRAMARZ PL

DOMKI W GÓRACH IZERSKICH

POKOJE W GÓRACH IZERSKICH

NOCLEGI W GÓRACH IZERSKICH

Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH


Dobry Nocleg w GÓRACH IZERSKICH

Ośrodek Innowacji i Transferu Technologii KRAMARZ POLSKA - "Tworzymy z myślą o Tobie i Naszym Kraju" - Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Innowacji, Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju - Domki, Pokoje, Noclegi i Apartamenty w Górach Izerskich ... więcej

Nowe dotacje dla firm na zakup patentów 

transfer technologii i dotacje dla firm na zakup patentów

Państwo dla ratowania z zapaści oraz
recesji naszej gospodarki wprowadza nowy
instrument pomocy i finansowania z dotacji unijnych
zakupu patentów i własności przemysłowej pod każdą postacią,
licząc na ożywienie i wzrost konkurencyjność naszej zacofanej gospodarki.


nasze patenty

nasze technologie

nasze wynalazki i innowacje

transfer wiedzy i praw wyłącznych


POD WZGLĘDEM LICZBY PATENTÓW POLSKA JEST KRAJEM NIEINNOWACYJNYM i ZACOFANYM.

Od 13 marca 2009r. małe i średnie firmy mogą się ubiegać o środki na uzyskanie ochrony.
PARP na taką pomoc przekazuje 23 mln zł, jedna firma może liczyć maksymalnie na 400 tys. zł.


Od najbliższego piątku ( 13.03.2009r.) mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych na uzyskanie patentów lub innych form ochrony własności przemysłowej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczyła na ten cel w tym roku ponad 23 mln zł. Na sfinansowanie patentu lub wzoru przemysłowego można zdobyć ze środków unijnych do 400 tys. zł. Jest to kwota wystarczająca, by przedsiębiorca mógł podołać ciężarowi finansowemu zdobycia patentu lub wzoru.

Czynnikiem, który wymusza zainteresowanie ochroną własności przemysłowej, są fundusze unijne. Aby zdobyć dotacje na wysokoinnowacyjne inwestycje czy też inwestycje związane z opracowaniem i wdrożeniem do produkcji wzoru przemysłowego, przedsiębiorcy muszą udokumentować posiadanie patentów czy wzorów przemysłowych. Jednak poza tym polskie przedsiębiorstwa niechętnie korzystają z instrumentów ochrony własności przemysłowej. W identycznym konkursie PARP w 2008 roku dotacje trafiły do zaledwie 25 firm. Głównym powodem są mała innowacyjność firm oraz brak tradycji korzystania z takich rozwiązań.

Wykorzystanie ochrony własności przemysłowej w Polsce nie jest dobre. O ile duże firmy ubiegają się o patenty lub korzystają z ochrony wzorów lub znaków towarowych, to w przypadku mniejszych przedsiębiorstw sytuacja jest zła - uważa Adam Pawłowski, europejski rzecznik patentowy.

Pod względem stosowania instrumentów ochrony własności przemysłowej Polska osiąga podobne rezultaty jak Białoruś, Indie i małe państwa UE. Od dużych państw europejskich dzieli nas przepaść. Nie mówiąc już o dystansie, jak dzieli nas od takich potęg jak USA czy Japonia. W 2007 roku (to ostatnie dostępne dane) w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) podmioty z Niemiec złożyły ponad 25 tys. wniosków, mała Belgia 1,9 tys., a Luksemburg 250 wniosków. Polska - 105.

Trzeba jednak podkreślić, że w ostatnich latach coraz więcej przedsiębiorstw jest zainteresowanych ochroną swojej własności przemysłowej. Odnotowujemy niewielki wzrost wynalazków zgłaszanych do ochrony - mówi Adam Taukert z Urzędy Patentowego.

Większe jest zainteresowanie informacjami o formach ochrony. Z danych Urzędu Patentowego wynika, że z roku na rok liczba zgłoszeń rośnie w tempie kilku, kilkunastu procent. W 2006 roku zgłoszono blisko 2,4 tys. wynalazków, rok później było ich 2,6 tys. (wzrost o 10 proc.). Olbrzymia w tym zasługa zagranicznych firm, które zainwestowały w Polsce, kupiły polskie spółki lub ulokowały tu centra badawczo-rozwojowe.

Zagraniczne przedsiębiorstwa mają wypracowane procedury postępowania z innowacyjnością. Polskie firmy dopiero tego się uczą. Dodatkowo zagraniczne często zatrudniają specjalistów, którzy zajmują się wyłapywaniem z działów badawczych pomysłów, które warto objąć ochroną prawną - mówi Adam Pawłowski.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorcy wskazują na brak świadomości korzyści z ochrony własności przemysłowej. Wiąże się to m.in. z niską wiedzą menedżerów na temat możliwości i warunków dokonywania zgłoszeń patentowych (szczególnie międzynarodowych) czy też z brakiem współpracy między naukowcami i przedsiębiorcami. Przedsiębiorców zniechęca też długotrwałość procedur administracyjnych, koszty uzyskania i przedłużania ochrony i sądowe, związane z egzekucją praw. Ostatnia przeszkoda najbardziej uderza w mniejsze firmy, które nie dysponują takim kapitałem, by móc sobie pozwolić na prowadzenie długotrwałych sporów sądowych.

Polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o patent europejski, który pozwoli im na rozciągnięcie ochrony wynalazków na 38 państw kontynentu.

Jedną z barier ograniczającą dostęp do uzyskiwania patentów europejskich jest wysoki koszt procedury - mówi Adam Taukert.

Negatywnie na liczbę patentów wpływa też ograniczenie branż, które mogą starać się o patenty. Przykład: sektor informatyczno-telekomunikacyjny. Jak mówi Magdalena Grochala z Comarch - jednej z czołowych polskich spółek informatycznych - firma jest zainteresowana ochroną patentową w Polsce, ale krajowe prawo uniemożliwia zdobycie patentu na oprogramowanie.

Myślimy o skorzystaniu z innych instrumentów - mówi. W grę wchodzi patent europejski lub amerykański. Niektóre wynalazki z Polski uzyskują ochronę na innych kontynentach, w tym także w USA - mówi przedstawiciel Urzędu Patentowego. Dodaje, że zdarza się także, że firmy amerykańskie kupują w Polsce patenty i zapewniają im stosowną ochronę na własnych rynkach.

UNIJNE DOTACJE NA UZYSKANIE PATENTU

W latach 2007-2013 w ramach funduszy unijnych na ochronę przedmiotów własności przemysłowej (wynalazków, wzorów użytkowych oraz wzorów przemysłowych) zostanie przeznaczone 35 mln euro. Środki te są dostępne w ramach Działania 5.4 w programie Innowacyjna Gospodarka. Można uzyskać refundację wydatków poniesionych na przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej oraz prowadzenie postępowań przed organami ochrony własności przemysłowej. Dotyczy to tylko ochrony, która będzie obowiązywała poza Polską. Nie ma możliwości uzyskania dofinansowania na polski patent lub wzór. Wysokość unijnych dotacji na ten cel waha się w zależności od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju projektu. W przypadku wsparcia na uzyskanie ochrony własności przemysłowej wysokość grantu waha się od 70 proc. (dla mikro i małych firm, jeśli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych badań przemysłowych) do 35 proc. (dla średnich firm, jeśli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych prac rozwojowych).

FORMY OCHRONY WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ

Patent

Prawo wyłączne udzielane na wynalazek przez właściwy organ (w Polsce przez Urząd Patentowy, w UE Europejski Urząd Patentowy). Treścią patentu jest prawo wyłącznego korzystania z wynalazku na określonym terytorium, przez czas i na warunkach określonych w krajowej ustawie patentowej lub konwencji międzynarodowej. Czas trwania wynosi 20 lat od daty dokonania zgłoszenia.

Patent Europejski

Europejska Konwencja Patentowa umożliwia uzyskanie ochrony patentowej w 38 krajach europejskich w wyniku dokonania jednego zgłoszenia. Ubiegający się o patent europejski decyduje, w których krajach należących do Konwencji o patencie europejskim będzie obowiązywała ochrona patentowa. Patenty europejskie udzielane są przez Europejski Urząd Patentowy przy zastosowaniu jednolitej i scentralizowanej procedury prowadzonej w jednym z trzech oficjalnych języków: angielskim, francuskim lub niemieckim.

Wzór użytkowy

Nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy chroniony jest prawem ochronnym, którego czas trwania wynosi 10 lat od daty dokonania zgłoszenia wzoru.

Wzór przemysłowy

Nowa i oryginalna, nadająca się do wielokrotnego odtwarzania, postać wytworu, przejawiająca się w szczególności w jego kształcie, właściwościach powierzchni, barwie, rysunku lub ornamencie. Wzór przemysłowy chroniony jest prawem z rejestracji, które udzielane jest na okres pięciu lat od daty dokonania zgłoszenia, z możliwością przedłużania o kolejne pięcioletnie okresy, łącznie do 25 lat.

Znak towarowy

Każde oznaczenie przedstawione w sposób graficzny lub takie, które da się w sposób graficzny wyrazić, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów innych firm. Może nim być wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania, także sygnał dźwiękowy. Czas trwania ochrony wynosi 10 lat od dokonania zgłoszenia znaku i może być przedłużany na kolejne okresy dziesięcioletnie.

żródło : Gazeta Prawna