Serwis informacyjny czynnego polskiego wynalazcy - nowe technologie i wynalazki - wzornictwo przemysłowe i użytkowe
  | Patenty pod dotacje unijne | Oferta transferu technologii | Certyfikaty licencji | Odzysk ciepła z wody i ścieków | Odzysk ciepła z powietrza i spalin | Energia cieplna z odpadów  |      | Kredyt technologiczny | Najnowsza technologia ogrzewania i chłodzenia wnętrz | Recepta na kryzys gospodarczy | Portfel i audyt patentowy | Przykład patentu | Kontakt z nami |

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wybierz się i zobacz zastosowanie naszych technologii w Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej "Magdalena" w Świeradowie Zdroju

ZOBACZ zastosowanie w MAGDALENIE

Innowacje ... 

Nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności

... więcej

O nas ...

Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...

Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas

Obserwuj też nas na google+

Filmy w sieci ...

... więcej

(Podpołaciowy) Niewidoczny powietrzny kolektor słoneczny ...

... zobacz film

Zaproszenie do nas ...

Informujemy, że od 2015 roku udostępniamy poglądowe zastosowanie naszych rozwiązań i technologii w nowo budowanym i od podstaw "Ośrodku Wypoczynku i Pracy Twórczej" MAGDALENA na stoku Sępiej Góry w Górach Izerskich w bezpośrednim położeniu kurortu i miasta Świeradów Zdrój ... więcej informacji na stronie


... Ośrodek i Pensjonat MAGDALENA

... zobacz film

... polub nas na FaceBooku

... zobacz mapę i zdięcia satelitarne

... atrakcje w pobliżu nas-zaplanuj pobyt

Kanał Filmowy ...

Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...

... zobacz i obejrzyj więcej filmów

Nota prawna ...

Informacje zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do ustalania stanu techniki, wiedzy i praw własności intelektualnej.
Wszelkie dozwolne wykorzystanie zawartych w Witrynie informacji wymaga podania ich żródła oraz linku odsyłającego do nich.
Nie przyznaje się i nie udziela się żadnego pozwolenia ani prawa do korzystania z któregokolwiek z Patentów, Wzorów przemysłowych, Znaków towarowych i handlowych oraz samych technologii, produktów, procesów a także innych praw autorskich i własności, należących do KRAMARZ POLSKA bez pisemnego zezwolenia, tj. „Licencji” na ich użycie oraz wykorzystanie przez konkretny podmiot fizyczny lub prawny, obiekt czy przedsiębiorstwo.
Każde obce i samodzielne know-how, opracowane czy wywiedzione z PATENTÓW KRAMARZ POLSKA lub też celowe powoływanie się na nie albo zamieszczenie sugerujące posiadanie czy też daną obietnicę posiadania któregokolwiek z naszych Praw bez Licencji, Uzgodnień czy Wytycznych Projektowych ich właściciela na piśmie, może stanowić bardzo poważne naruszenie prawa skutkujące przykrymi sankcjami ...

... więcej

Media i Wywiady ...

Wywiad z 2011 roku dla Pejcz I WP Świat oczami polskiego wynalazcy

Jeden ze starszych wywiadów udzielony Pejcz w grupie Wirtualna Polska w 2011r. - "Świat oczami polskiego wynalazcy"

...Wywiad z 2015 dla Made INN Poland Od 25 lat wynalazca ze Świeradowa Zdroju tworzy, opatentowuje i ...

Jeden z najnowszych wywiadów z 2015 roku udzielony grupie Made INN PolandKontakt - dane kontaktowe i formularz kontaktowy

... zobacz nasze kolekcje ...

... zobacz również nasz profil w Google+

... zobacz nasz kanał i filmy na Youtube

Projekty ...

Projekt "X" budowy czołgu IV generacji
Projekt "ART-RAM"
Projekt "POLPANEL"
Projekt "Innowacje dla wszystkich"

.........

Nowa technologia ogrzewania lub chłodzenia płaszczyznowego 

technology transfer - transfer technologii - made in poland

Polska technologia ogrzewania niskotemperaturowego
panelem ściennym lub podłogowym tworzącym po złożeniu
pola ściany czy podłogi płaszczyznowy i nieakumulacyjny grzejnik
z możliwością sekwencyjnego tworzenia w czasie jego pracy ekranów
emisyjnych i nieemisyjnych w pomieszczeniu. Unikalna i zdokumentowana w
światowym stanie techniki kilku patentami i wzorami przemysłowo-wspólnotowymi.


zobacz też - prodcent poszukiwany

zobacz też - ogrzewanie sekwencyjne wielostrefowe

zobacz też - ogrzewanie podłogowe i panel grzewczo-chłodzący


To przyszłość i alternatywa dla obecnych i obecnie znanych systemów ogrzewania, takich jak grzejniki miejscowe i ogrzewanie podłogowe, powstała i inspirowana przez samą naturę, która znakomicie wytworzyła obieg ciepła na naszej planecie poprzez konwekcję powietrza, prądy morskie oraz samą skorupę i płaszcz ziemi.

Zjawiska te są powszechnie znane a sam obieg ciepła w ich materii ma solidne opracowania, badania i rozpoznanie naukowe co nie oznacza wcale, że wiedza ta została należycie wykorzystana dla potrzeb przeciętnego człowieka.

Wynika to zapewne z ogromnego acz błędnego zaufania określonego lobby i jego nastawienia na zmasowaną konsumpcję wszelkich dóbr w tym już zwłaszcza samej energii w oparciu o jedno źródło, którym do chwili obecnej była i jest nadal ropa na której to został stworzony i oparty cały potencjał przemysłowy naszego świata i naszego codziennego życia w którym energooszczędność była i pozostawała zawsze na odległym i ostatnim planie w tych rachunkach.

Problem ten został przez nas zauważony już w ubiegłym wieku co zaowocowało poszukiwaniem takich rozwiązań, które w pierwszej kolejności dadzą możliwość niskiego zużycia energii przy maksymalnym jej wykorzystaniu i obniżeniu jej strat co na przykładzie „Termicznej listwy panelowej” udało się uzyskać w znakomity jak na ówczesny okres, rezultat, który wymagał już tylko niskotemperaturowego czynnika grzewczego i dużej powierzchni grzewczej, złożonej z modułów.

System takiego ogrzewania a jednocześnie i chłodzenia bowiem czynnik o stałej temperaturze plus minus 20 stopni Celsjusza oraz duża powierzchnia ścian wyłożonych panelem tworzą coś na wzór i kształt dobrze izolowanego i zamkniętego ścianami pudełka, odciętego termicznie od jego warunków na zewnętrz - pozwala to niskim nakładem kosztów eksploatacyjnych ograniczyć do niezbędnego minimum zużycie w tym wypadku energii cieplnej medium krążącego w przewodach rurowych paneli i tworzącego tak wraz z nimi oraz płytą grzewczą, emisyjną swego rodzaju kurtynę cieplną dla tego wnętrza.

 

System ogrzewania lub chłodzenia płaszczyznowego wykorzystuje powszechnie znaną regułę, że im większa powierzchnia wymiany ciepła tym niższe koszty eksploatacyjne, innymi słowy chodzi tu o to aby powietrze wypełniające dane pomieszczenie w m/sześć. miało kontakt z jak największą powierzchnią w m/kw. tego pomieszczenia.

 

Wynalazek pod tytułem „Termiczna listwa panelowa” PATENT NR 193961 (polski opis w nowym oknie) to nie tylko wielkopłaszczyznowy grzejnik ścienny czy też sama ściana grzewcza to także moduł i element wykończeniowy jej powierzchni, obłożonej i skończonej tak jak zwykłym i tradycyjnym panelem ściennym o różnym rodzaju wykończenia jego warstwy dekoracyjnej co czyni go poza powyższym, wielofunkcyjnym.

Kolejny wynalazek pod tytułem „Wielofunkcyjny listwowy grzejnik podłogowy” PATENT NR 196383 (polski opis w nowym oknie) to dalej idące rozwiązanie poszerzone o możliwość użycia energii elektrycznej i przewodów grzejnych mogących równolegle lub zamiennie do przewodów rurowych z medium ogrzewać płytę grzewczą, emisyjną prądem o różnym napięciu - wynalazek ten podobnie jak w/w czyni ze złożonych modułów skończone i wykończone ostatecznie warstwą dekoracyjno-użytkową pole płaszczyznowe całej skończonej nim podłogi.

 

Kolejne wynalazki w tytule „System i urządzenie do sekwencyjnego modułowego ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń czynnikiem i prądem” PATENT NR 200319 (polski opis w nowym oknie) rozwiązują już poza powyższym, sam problem, wykończenia i projektowania wnętrza w tego typu i rodzaj nowego ogrzewanie - innymi słowy wynalazki te pozwalają dowolnie konfigurować ekrany emisyjne i ekrany nieemisyjne w stworzonych tak ścianach i podłogach tak aby użytkownik mógł je dopasować do wystroju wnętrz i swych w czasie ich użytkowania, zmiennych potrzeb tak wystroju jak i użytkowania.

Należało w tym przypadku pokonać problem zasłaniania grzejnika wszelkiego rodzaju meblami, obrazami, dywanami, chodnikami i innymi, które ograniczyłby emisję ciepła do wnętrza pomieszczenia co oznacza, że sam system daleko wyprzedza znane i tradycyjne ogrzewanie podłogowe w którym konfiguracja pól emisyjnych jest stała i nie można jej zmienić w trakcie jego użytkowania w zależności od zmiany wystroju tego wnętrza.

Ponadto ten rodzaj ogrzewania w odróżnieniu od znanego na rynku ogrzewania podłogowego nie jest jak ten ostatni ogrzewaniem akumulacyjnym tj, takim który wymaga długiego rozruchu oraz kumulacji ciepła w nim samym czyli posadzce i najczęściej różnego rodzaju kafli, płytki - nasz system oddaje ciepło natychmiast i jednostronnie do wnętrza pomieszczenia odsłoniętymi ekranami emisyjnymi.

Pozwala to znacznie efektywniej i oszczędniej gospodarować każdym rodzajem energii zużytej do ogrzewania czy chłodzenia pomieszczenia wyposażonego w ten nowy i taki system nowych grzejników ściennych oraz podłogowych a według najnowszych analiz obniżyć minimum o 50% zużycie tej energii w tak i w nie wyposażonym domu, bloku mieszkalnym czy obiekcie, zważywszy przy tym, że sam system jak i grzejniki modułowe paneli można montować w budownictwie już istniejącym jak i nowo budowanym czy też będącym na etapie projektowania.

Moduły obu różnych paneli oraz sposób ich mocowania pozwalają każdorazowo i w każdym czasie na ich demontaż bez jakiegokolwiek uszkodzenia nich samych oraz całego systemu co odróżnia znacząco cały nasz system od tradycyjnego ogrzewania podłogowego, którego demontaż jest praktycznie niemożliwy bez jego uszkodzenia i zniszczenia trwałego - ma to kolosalne znaczenie na wypadek ewentualnych awarii oraz samego odzysku komponentów tego ogrzewania.

Pozwala to również z racji użytych materiałów na ich pełny recykling a w części na poddanie ich naturalnemu procesowi biodegradacji co nie jest bez znaczenia dla ochrony samego już tylko środowiska naturalnego człowieka i przyrody.

Mając na uwadze, że sam system oraz jakość i trwałość paneli obliczona została na ich długoletnie użytkowanie, sięgające dla budownictwa 60 lat, należało się zmierzyć z nowym i następnym wyzwaniem - zmiany i renowacji samych warstw dekoracyjnych obu paneli a zwłaszcza ściennego bowiem mentalność Polaka nie jest tożsama z mentalnością Japończyka, który gotów jest zmieniać wnętrze jak samochód w tempie co rok czy parę lat.

Opracowano zatem w kolejnych wynalazkach a min. „Moduł jednostkowy panela i sposób mocowania pokrycia” PATENT NR 200284 (polski opis w nowym oknie) (anglojęzyczny opis w nowym oknie) nowy bezklejowy sposób mocowania i zmiany tego pokrycia, tworzącego tak na panelu jego warstwę wierzchnią, dekoracyjną w każdym możliwym czasie bez konieczności demontażu całego systemu - sposób jest tak uniwersalny, że przeciętny użytkownik tego rodzaju ogrzewania ma stałą możliwość zmiany pokryć, porównywalną ze zmianą zasłon czy firanek w oknie.

Wszystkie wersje prezentowanych paneli mogą wykorzystywać jako czynnik grzewczy jedynie, ciekłe medium i prąd co w dalszej części naszych opracowań, zmusiło nas niejako awansem do wykorzystania w nich dodatkowego czynnika w postaci już samego powietrza i co w sumie doprowadziło do opracowania takich rozwiązań, które będą mogły wykorzystać wszystkie te trzy czynniki równocześnie lub niezależnie od siebie.

Najnowszy z naszych wynalazków pod tytułem „Powietrzno-termiczna listwa panelowa” PATENT NR 205160 (polski opis w nowym oknie) i (anglojęzyczny opis w nowym oknie) pozwala w jednym urządzeniu scalić wszystkie wyżej wymienione zalety wcześniejszych naszych rozwiązań a do ogrzewania lub chłodzenia wnętrz używać poza ciekłym medium, powietrza o odpowiedniej temperaturze, czystości i wilgotności, transportowanego z zewnątrz, listwą brzegową poprzez kanały wszystkich tego typu paneli ściennych lub podłogowych.

Rozwiązanie to pozwala nadto dostarczyć i skonsumować powietrze uzdatnione odpowiednio innymi urządzeniami według dalszych wynalazków, które mają poza tym za zadanie odzyskać ciepło tracone w wyniku naturalnej lub wymuszonej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych użytkowych oraz przemysłowych.

Ogrzewanie płaszczyznowe tak podłogowe jak i ścienne poza samym wymogiem czynnika niskotemperaturowego wymaga dodatkowo równego rozkładu samej temperatury czynnika w całej płaszczyźnie tak stworzonego grzejnika ściennego czy podłogowego co w przypadku typowego układu wężownicy meandrowej nie zawsze jest możliwe - część zasilająca nagrzewa się zawsze szybciej.

Problem ten rozwiązują ostatnie z naszych rozwiązań w wynalazku pod tytułem „Sposób wytworzenia obiegu czynnika i ułożenia wężownicy splecionej w panelach grzewczo-chłodzących oraz układ wężownicy splecionej” (polski skrót w nowym oknie)

Z punktu widzenia ekonomii rozwiązanie ALTERPANEL i POLPANEL na etapie samej inwestycji może się jak na warunki polskie wydawać nieco kosztowne biorąc pod uwagę nasze nawyki do zakupu rzeczy tanich - opracowano zatem wersję alternatywną wytwarzania samych paneli, która pozwoli obniżyć koszt ich produkcji o 50 procent - wynalazek pod tytułem „Sposób wytwarzania panela kompozytowego w szczególności termiczno-akustyczno-grzewczego oraz panel kompozytowy termiczno-akustyczno-grzewczy” (polski skrót w nowym oknie) pozwoli trafić tym wyrobom w najbliższej przyszłości do przeciętnego nabywcy, konsumenta i użytkownika naszej technologii.

 

Na potrzeby tych ostatnich oraz samego użytkowania i stosowania naszej technologii w tradycyjnych obiektach opracowano kompleksowe rozwiązanie mające na celu maksymalne wykorzystanie oraz dalsze zwiększenie sprawności urządzeń zastosowanych w technologii - wynalazki pod tytułem "Sposób odbioru, kumulowania i zwrotu energii cieplnej w obiektach naziemnych oraz moduły gruntowe akumulatora ciepła" (polski skrót w nowym oknie) rozwiązują problem kumulacji i gromadzenia nadwyżek ciepła oraz ich ponowny zwrot do naszych urządzeń grzewczych.

 

Z koleii dla uzyskania wyższej sprawności wszystkich wymienionych wyżej paneli grzewczych lub chłodzących oraz samych sposobów oddawania lub odbierania ciepła za pomocą naszych urządzeń i systemów grzewczo-chłodzących opracowano najnowszy sposób i rozwiązanie w postaci wynalazku pod tytułem : "Sposób przenoszenia ciepła za pomocą rury wielowarstwowej oraz rura wielowarstwowa z warstwą przenoszącą ciepło" (polski skrót w nowym oknie) ... więcej w ujawnionych opisach i skrótach wynalazków.

 

... Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący

... Panel ALU-Therm
Zobacz też inne nasze ... polskie opatentowane przez nas technologie

Nowa technologia odzysku ciepła z wnętrz - obiektów, budynków i mieszkań usuwanego tak niezmiennie i zawsze przewodami wentylacyjnymi oraz spalinowymi kominów. Opatentowana w zakresie dwóch sposobów odzysku oraz trzech odrębnych urządzeń do jej realizacji. Połączone innowacje odzyskane ciepło zwracają poprzez ciekłe medium do wymiennikowi ciepła albo bezpośrednio czyste i ogrzane a nawet uzdatnione powietrze metodą nawiewów transportują ... sposób na kryzys energetyczny oraz wzrost drastyczny cen energii … więcej


Nowa polska technologia odzysku ciepła ze ścieków - konkurencyjne oraz znacznie wyprzedzające USA i UK opracowanie z tej dziedziny wiedzy - traktujące kompleksowo odzysk energii cieplnej ścieków domowych i przemysłowych oraz jej ponowne wykorzystanie w instalacjach domowych oraz dalszy i zupełny przerób tego ścieku na potrzeby podstawowe człowieka - pierwsze nasze zgłoszenia w tym temacie temacie datowane są już w 2000 roku. W obecnej dobie, zbliżającego się szybkimi krokami kryzysu paliwowego i energetycznego myśl ... więcej


Polska technologia budowy czołgu nowej generacji. Osiem wydanych już na naszą rzecz patentów w zakresie sposobów, budowy oraz urządzeń wchodzących w jej skład. Generalnie to projekt składający się z kilkudziesięciu, całkowicie nowych rozwiązań, które tworzą nową bryłę czołgu o innych wymiarach, zmiennego w pionie obiektu i parametrach z obniżonym echem radarowym trudną do trafień tak z ziemi jak i z powietrza o pancerzu identycznym w całości jego bryły przy jednoczesnym obniżeniu jego wagi i zwiększeniu możliwości trakcyjnych dla pokonywania terenu oraz szybszego ... więcej