Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło
Innowacje technologiczne, procesowe, produktowe i organizacyjne w postaci:
własności wyłącznej przemysłowej z patentów, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, prac badawczo-rozwojowych, know-how oraz praw autorskich do podmiotów i osób trzecich udostępnimy pod dotacje UE i Konkursy
Wykorzystaj szansę:
Prace badawczo-rozwojowe ... więcej
SPIS naszych wynalazków i PRAW
Magazynowanie ENERGII CIEPLNEJ
PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie
…
Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA
Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...
Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas
Prace projektowe w ramach B+R własne i zlecone, techniczne, technologiczne i organizacyjne w tym realizowane od lat i przykłady - innowacje technologiczne, procesowe, produktowe i organizacyjne
…
Wynalazki i Patenty Kramarz Polska
Wzory Przemysłowe Kramarz Polska
Wieszaki wielofunkcyjne systemu HCA
Słowno-graficzne oznaczenie prac B+R
Opisy ochronne wzorów przemysłowych
Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...
Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.
Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.
RELACJA ze spotkania w Świeradowie Zdroju odnośnie uczestnictwa w POWERTY Interreg Europe
Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH
...
Decyzja Patentowa - Decyzja Urzędu Patentowego RP Departament Badań Patentowych, Warszawa, dnia 10.03.2020 r. Urząd Patentowy udziela PATENTU na wynalazek zgłoszony w dniu 22.03.2018 r. przez Józef Kramarz, Polska P.424994
Polski Patent na Wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny
pod angielskim tytułem w bazach patentowych Multifunctional solar power panel
Ochrona wynalazku trwa od dnia 22.03.2018 r. kluczowa dla systemów absorpcji płaszczyznowej promieniowania cieplnego z nasłonecznionych części dachów i fasad dla celów odbioru ciepła oraz wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby budynku.
Nowej generacji panel słoneczny 3 w 1 - odbiór ciepła, fotowoltaika oraz wykończenie poszyć dachów lub elewacji ścian - składowy systemu HCA panelami ALU Solar ® oraz ALU Bed ® polskiej technologii odbioru ciepła słonecznego z fasad i dachów budynków.
pod polskim tytułem: Wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny
oraz w wersji anglojęzycznej, tytułem: Multifunctional solar power panel
zobacz ... inne Decyzje Patentowe z 2020 roku
UPRP baza Register Plus - Dane bibliograficzne: P.424994
Historia - Szczegóły i status zgłoszenia P.424994 w ogólnodostepnej bazie UPRP
Zobacz ... Świadectwo i Prawo Ochronne znak towarowy R.294801 - ALU Bed PANEL ®
Zobacz też ... Świadectwo i Prawo Ochronne znak towarowy R.319404 - ALU Solar PANEL ®
...
NOWA POLSKA TECHNOLOGIA HCA
Odbior ciepła słonecznego z fasad i dachów budynku - ALU Solar PANEL ®
Początki prac sięgają i wywodzą się z pierwszych opracowań i publikacji patentowych w zakresie odbioru i pozyskania ciepła w sposób skoncentrowany wiązki promieniowania słonecznego, opisanych w Patencie PL 198814 na wynalazk, pt. Heliostacjosferyczny absorber ciepła słonecznego, urządzenie małej i dużej mocy.
Najnowszy PATENT w zakresie uniwersalnego sposobu łączenia paneli, siatki czy folii aluminiowej za pomocą łoży nośnych ALU Bed PANEL ® na i w dowolnej strukturze materiałowej, rozwiązuje dotychczasowy problem kompensacji poprzecznej oraz emisji ciepła w obu kierunkach, zarówno absorpcji jak i ogrzewania w najnowszych systemach niskotemperaturowych, tworzących pole robocze, podłóg, ścian, fasad czy też dachów.
Najnowszej generacji panele słoneczne 3 w 1, nieinwazyjne architektonicznie
PRAWO OCHRONNE NR 319404 na
znak towarowy w klasach: 06, 11, 42 i 45
ALU-Solar PANEL ®
Prawo ochronne w mocy od 07.02.2018r.
Kompletny skan
świadectwa ochronnego i
prawa ochronnego NR 319404
w wydaniu UPRP na znak towarowy
Znaki towarowe Kramarz Józef Polska do
oznaczenia paneli słonecznych i solarnych
rozwiązuje problem chłodzenia ogniw fotowoltaicznych i jednoczesnego odprowadzenia i odbioru ciepła w postaci darmowej energii cieplnej co poprawia jakość i żywotność każdego rodzaju ogniw, przy czym sam w sobie i całości skończonej stanowi elementy wykończenia fasad i elewacji oraz dachów, czyniąc innowację i produkt jako 3 w 1 - dalsze wersje rozwojowe tego typu paneli słonecznych mają możliwości mobilne w zakresie poziomych lub pionowych ustawień modułu fotowoltaicznego względem pozycji słońca a jeszcze dalsze patentowane i kolejne wersje, częściowej i przejściowej akumulacji ciepła w masie akumulującej ciepło ...
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny przeznaczony do absorbowania i kumulowania energii słonecznej na potrzeby wytwarzania energii elektrycznej oraz energii cieplnej oraz innych zastosowań, w systemach fasadowych i dachowych złożonego z nich pola absorpcji płaszczyznowej. Znane są z polskiego opisu wynalazku PL336019 listwy charakterystyczne rurową kształtką umieszczona pomiędzy płytą przewodzącą ciepło a płytą termicznie izolacyjną przez którą przepływa medium ogrzewane lub chłodzone z zewnątrz. Znane są z polskiego opisu wynalazku PL341914 listwy wielofunkcyjne charakterystyczne tym, że na wąskim obrzeżu mocowane są przewody rurowe oraz przewody elektryczne grzejne. Znany jest z polskiego wynalazku PL200319 system wraz z urządzeniem do sekwencyjnego modułowego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń czynnikiem i prądem charakterystyczny złożonymi modułami paneli w których w układzie meandrowym rozprowadzono przewody rurowe grzewcze oraz elektryczne sterowane urządzeniem dla tworzenia odpowiednich sekwencji emisji ciepła. Znane są też z polskiego opisu wynalazku PL205160 listwy panelowe charakterystyczne wnęką, tunelem do transportu ciepłego lub zimnego powietrza. Wszystkie te konstrukcje służą wewnętrznym potrzebom ogrzewania oraz chłodzenia a także wykończenia pomieszczeń. Celem wynalazku jest wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń w zakresie procesu emisji ciepła wewnątrz budynków w nowym odwróconym procesie jego absorbowania z otoczenia do wewnątrz przez dodatkowe zewnętrzne wykorzystanie przedmiotowych rozwiązań i zebranych doświadczeń w nowym zewnętrznym panelu energetycznym służącym do absorpcji termicznej, w tym: odbioru, kumulacji i pozyskiwania z promieniowania słonecznego ciepła oraz wytwarzania energii elektrycznej w sposób niezakłócony, niezależny i dwutorowy przy wykorzystaniu nowych paneli i ich połączonego oraz zespolonego zastosowania w systemie absorpcji ciepła i promieniowania słonecznego przez nową budowę, wielofunkcyjnego energetycznego modułu panelu alu solar oraz modułu alu volt z grupy alu green panel.
Istota wynalazku polega na tym, że jego elementarny zespół składa się z listwy panelu i dwóch łóż nośnych, mających po dwa ramiona, przy czym listwa panelu oboma wzdłużnymi obszarami brzegowymi jest dostosowana do osadzenia na jednym z ramion łóż nośnych, tych usytuowanych naprzeciwko siebie, zaś wnęka występująca między ramionami każdego z łóż nośnych jest dostosowana do umieszczenia w niej przewodu rurowego dla przenoszenia pierwszego czynnika termicznego, z kolei listwa panelu ma płytę kompensacyjną nośną, wykonaną ze stopu aluminium, która ogranicza od dołu uformowaną w listwie panelu wnękę, a przestrzeń wnęki od góry jest zamknięta warstwową płytą ceramiczną, w postaci modułu fotowoltaicznego lub modułu termicznego, stanowiąc wspomniany kanał do liniowego transportu powietrza, dostosowany do podłączenia z przewodem rurowym wymiennika ciepła.
Korzystnie dla wynalazku jest, że płyta kompensacyjna nośna, w przekroju poprzecznym, jest co najmniej częściowo uformowana w profil harmonijki.
Korzystnie dla wynalazku jest, że warstwowa płyta ceramiczna jest osadzona na płycie kompensacyjnej nośnej pod kątem o wartości co najmniej 4 stopni, mierzonym w przekroju poprzecznym, między płaszczyzną warstwowej płyty ceramicznej, a płaszczyzną przylgi łoża nośnego , dostosowanej do ustawienia na podłożu.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w rysunku na którym Fig.1 przedstawia w przykładzie nieograniczonym wykonania jednego z możliwych, wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny w przekroju poprzecznym panelu z uwidocznionym obszarem magazynowej wnęki (1) zawartej tak w obszarze pomiędzy liniami AA i BB, złożonej jako kompozyt z płyty kompensacyjnej nośnej (2) oraz warstwowej płyty ceramicznej (3) osadzony w stanie złożonym kompozytu brzegowo na połówkach profili łoża nośnego (4) typowych przewodów rurowych gdzie linią CC zaznaczono podłoże panelu i systemu zamocowań łoża nośnego (4) na tym podłożu.
Natomiast w przykładzie wykonania uwidocznionym w rysunku, Fig. 2 został zobrazowany panel słoneczny skończony przed jego osadzeniem na łożach a Fig. 3 złożone na łożach nośnych trzy panele słoneczne w ich połączeniach bądź to na fasadzie budynku bądź to dachu.
Panelami według wynalazku, można układać w sposób połączony na stałe, całe fragmenty i pola ścian fasadowych czy też elewacji i dachów, tworząc tak nimi wielkopłaszczyznowy system absorpcji ciepła.
Korzystne skutki z wynalazku to uzyskanie znacznych efektów i wymiernych uzysków energetycznych w postaci energii cieplnej i elektrycznej a także efekt końcowy w postaci dokonanej jako inwestycji przymusowej, wykończenia części nasłonecznionych fasad, elewacji czy dachów obiektów użytkowych.
Wynalazek opracowano w wyniku długoletnich prac badawczo-rozwojowych nad tego typu i rodzajem wielofunkcyjnych paneli grzewczo-chłodzących ALU.
Zastrzeżenia patentowe
1. Wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny dostosowany do umieszczenia w nim przewodu rurowego dla przenoszenia pierwszego czynnika termicznego oraz zawierający kanał do liniowego transportu powietrza, które stanowi drugi czynnik termiczny, znamienny tym, że jego elementarny zespół składa się z listwy panelu i dwóch łóż nośnych (4), mających po dwa ramiona, przy czym listwa panelu oboma wzdłużnymi obszarami brzegowymi jest dostosowana do osadzenia na jednym z ramion łóż nośnych (4), tych usytuowanych naprzeciwko siebie, zaś wnęka występująca między ramionami każdego z łóż nośnych (4) jest dostosowana do umieszczenia w niej przewodu rurowego dla przenoszenia pierwszego czynnika termicznego, z kolei listwa panelu ma płytę kompensacyjną nośną (2), wykonaną ze stopu aluminium, która ogranicza od dołu uformowaną w listwie panelu wnękę (1), a przestrzeń wnęki (1) od góry jest zamknięta warstwową płytą ceramiczną (3), w postaci modułu fotowoltaicznego lub modułu termicznego, stanowiąc wspomniany kanał do liniowego transportu powietrza, dostosowany do podłączenia z przewodem rurowym wymiennika ciepła.
2. Wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny, według zastrz.1, znamienny tym, że płyta kompensacyjna nośna (2), w przekroju poprzecznym, jest co najmniej częściowo uformowana w profil harmonijki.
3. Wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny, według zastrz.1, znamienny tym, że warstwowa płyta ceramiczna (3) jest osadzona na płycie kompensacyjnej nośnej (2) pod kątem o wartości co najmniej 4 stopni, mierzonym w przekroju poprzecznym, między płaszczyzną warstwowej płyty ceramicznej (3), a płaszczyzną przylgi łoża nośnego (4), dostosowanej do ustawienia na podłożu.
Skrót opisu
Przedmiotem wynalazku jest wielofunkcyjny energetyczny panel słoneczny przeznaczony do odbioru i pochłaniania ciepła słonecznego za pomocą warstwowej płyty ceramicznej (3) w postaci modułu fotowoltaicznego lub modułu termicznego do wytwarzania energii elektrycznej oraz warstwy termicznej do odprowadzania ciepła do wewnętrznej zamkniętej wnęki magazynowej (1) skąd ciepło odprowadzane jest za pomocą przewodów rurowych umieszczonych w łożu nośnym (4) do zewnętrznych wymiennikowni lub magazynów.
Rysunek
...
...
Polski PATENT NR 234841 na Sposób łączenia paneli za pomocą łoży nośnych sprzęgających jest ściśle związany i stanowi podstawy sposobu łączenia i mocowania tychże Wielofunkcyjnych energetycznych paneli słonecznych i jako tako w zakresie ochrony obu przedmiotowych rozwiązań winien być postrzegany i analizowany w sumie, zwłaszcza w zakresie sposobu ich łączenia w płaszczyznowe pole pływające oraz samego sprzęgu zarówno na fasadzie czy elewacji budynku jak i na dachu ...
Sposób łączenia paneli za pomocą łoży nośnych sprzęgających ... zobacz
Trademark Kramarz
PRAWO OCHRONNE NR 294801
NA ZNAK TOWAROWY przedstawiony w niniejszym świadectwie
ALU-Bed PANEL ®
Prawo ochronne trwa od dnia 27.06.2016r.
Kompletny scan
świadectwa ochronnego i
prawa ochronnego NR 294801
w wydaniu UPRP na znak towarowy
Trademark Kramarz
PRAWO OCHRONNE NR 318603
NA ZNAK TOWAROWY przedstawiony w niniejszym świadectwie
Panel grzewczo-chłodzący-absorbujący ALU Term ®
Prawo ochronne trwa od dnia 23.07.2018r.
Kompletny skan
świadectwa ochronnego i
prawa ochronnego NR 318603
w wydaniu UPRP na znak towarowy
Trademark Kramarz
PRAWO OCHRONNE NR 326106
Na słowny znak towarowy i prawo wyłączne, używania znaku towarowego w sposób zarobkowy i zawodowy na całym terytorium RP w zakresie całości frazy oraz pojedyńczych słów w klasach towarowych 42 i 45 w odniesieniu do B+R, paneli, technologii, praw autorskich i całej pozostałej własności przemysłowej w tym obszarze
Grupa innowacyjnych paneli ALU Therm ®
Prawo ochronne trwa od dnia 23.03.2017r.
Kompletny skan świadectwa ochronnego i prawa
ochronnego NR 326106 w wydaniu UPRP na znak towarowy
Wynalazki 2018 roku
Sposób odbioru ciepła
z dachu i fasad za pomocą łat absorbujących
ciepło oraz łaty absorbujące ciepło w kilku wersjach
Kolejny z naszych absorberów ciepła tym
razem w postaci absorbera dachowego, sumujący
doświadczenia z zastosowania i stosowania absorbera
powietrznego podpołaciowego - prosty w montażu oraz
znacznie efektywniejszy i co istotne tani w kosztach inwestycyjnych.
Method for collection of heat from roof and facades by means of the
heat-absorbing battens and the heat-absorbing battens in several versions
Wynalazek P.427236
Łata dachowa łamana do odbioru ciepła z pod poszycia dachu i fasad
jeden z kilku wynalazków stworzonych do systemu i samego
Sposobu odbioru ciepła z dachu za pomocą łat
absorbujących ciepło oraz łaty absorbujące ciepło w kilku wersjach.
Realizacja kompleksowa rozwiązań służących absorbcji płaszczyznowej
ciepła z powierzchni dachów i fasad budynków, prowadząca do redukcji i
obniżenia kosztów wytwarzania energii cieplnej dla potrzeb użytkowych tych
budynków oraz znaczącego ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Multi-slope roof batten for receiving heat from under the roofing and facades