Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, procesami, technologiami dla potrzeb programów unijnych, osób trzecich, własne i zlecone - transfer technologii Techniczna modernizacja domów i obiektów w celu poprawy efektywności energetycznej budynków to priorytet naszych PROJEKTÓW dedykowanych do polskiego systemu HCA termomodernizacja, energomodernizacja, hydromodernizacja panelami, absorberami i akumulatorami ciepła - system grzewczo-chłodząco-absorbująco-akumulujący ciepło
Innowacje technologiczne, procesowe, produktowe i organizacyjne w postaci:
własności wyłącznej przemysłowej z patentów, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, prac badawczo-rozwojowych, know-how oraz praw autorskich do podmiotów i osób trzecich udostępnimy pod dotacje UE i Konkursy
Wykorzystaj szansę:
Prace badawczo-rozwojowe ... więcej
SPIS naszych wynalazków i PRAW
Magazynowanie ENERGII CIEPLNEJ
PROJEKTY realizowane wciąż i obecnie
…
Znak towarowy UE - Wielofunkcyjny panel aluminiowy grzewczo-chłodzący
Znaki towarowe słowno-graficzne …
KRAMARZ POLSKA
Patentowanie metod i rozwiązań ...
Nowe technologie pod dotacje UE ...
Patenty Prawa Wyłączne - licencje ...
Jeżeli tylko szukasz : Pomysłu na biznes a może recepty na kryzys czy też monopolu i wyłączność na rynku Polskim lub UE albo też nowych Patentów i Praw Ochronnych pod aktywa Twojej Firmy, dotacje unijne, kredyt technologiczny czy też ulgi podatkowe - to zgłoś się z tym do nas
Prace projektowe w ramach B+R własne i zlecone, techniczne, technologiczne i organizacyjne w tym realizowane od lat i przykłady - innowacje technologiczne, procesowe, produktowe i organizacyjne
…
Wynalazki i Patenty Kramarz Polska
Wzory Przemysłowe Kramarz Polska
Wieszaki wielofunkcyjne systemu HCA
Słowno-graficzne oznaczenie prac B+R
Opisy ochronne wzorów przemysłowych
Twórcy i wynalazcy - prezentujący autorskie nagrania z obszaru jego innowacji oraz Karkonoszy i Gór Izerskich oraz budowy "Ośrodka ...
Wszystkie zawarte na tej stronie i witrynie informacje, dane, opisy, grafika, rysunki, obrazy i fotografie, wyrażone słowem, symbolem czy znakiem graficznym lub innym utrwaleniem czy zapisem cyfrowym wraz z treścią i opracowaniami w formatach PDF, JPG, PNG zwłaszcza w zakresie opracowań koncepcyjnych, technicznych, procesów technologicznych, projektów i systemów HCA, ALTERPANEL, POLPANEL i ALU należy traktować jako utwór naukowy, z dodatkowym uwzględnieniem prawnego charakteru utworów tak plastycznych jak i fotograficznych oraz obrazu a także samego wzornictwa przemysłowego w rozumieniu przepisów szczególnych i odrębnych własności intelektualnej, Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i ich odpowiedniej ochrony prawnej.
Natomiast wszystkie dane o twórcy opisów, rysunków, zastosowań oraz przykładów wykonania w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych tak w postaci nieopublikowanej jak i opublikowanej opisów patentowych i ochronnych w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i ich odrębnej odpowiedniej ochrony prawnej.
RELACJA ze spotkania w Świeradowie Zdroju odnośnie uczestnictwa w POWERTY Interreg Europe
Apartamenty W GÓRACH IZERSKICH
...
POLSKIE TECHNOLOGIE HCA
Odzysk i recykling
ciepła z wentylacji i spalin kominowych
Kilkanaście nowatorskich rozwiązań a w tym min.
opatentowane dwa sposoby odzysku oraz trzy urządzenia.
opatentowany sposób budowy komina oraz kształtka kominowa.
Metody i urządzenia kompleksowo rozwiązują odbiór ciepła spalin i
ciepła powietrza usuwanego przewodami wentylacyjnymi z pomieszczeń.
Połączone innowacje odzyskane ciepło zwracają poprzez ciekłe medium do
wymiennikowi ciepła albo bezpośrednio czyste i ogrzane a nawet uzdatnione
powietrze metodą nawiewu wymuszonego bądź naturalnego transportują do tych
samych wnętrz z których usuwane jest wcześniej bądź równolegle powietrze zużyte.
Dlaczego Polskie Technologie ??? ano, bo tworzone i patentowane w Polsce przez Polaka i na jego koszt bez żadnej pomocy z zewnątrz oraz dotacji Państwa Polskiego czy samej Unii Europejskiej - dlaczego Polskie ??? ano, bo chronione na całym terytorium Polski przez UPRP i EUIPO w nazwach i oznaczeniach słownych dla takich tylko technologii produkcji jak, np.: wielofunkcyjnych paneli aluminiowych grzewczo-chłodzących oznakowanych tak znakami towarowymi RP i UE czy też paneli grzewczo-chłodzących-absorbujących ALU Term oznakowanych znakami towarowymi RP albo Absorber ciepła i dalszymi w zakresie całości tej własności oraz prowadzonych prac badawczo-rozwojowych nad nimi, jak np.: B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA … zobacz
TRADEMARK - znaki towarowe więcej
Oszczędne gospodarowanie zasobami każdej energii staje się we współczesnym świecie koniecznością, obowiązkiem i powinnością mieszkańców ziemii. Od wielu lat naukowcy całego świata pracują nad coraz lepszymi sposobami i urządzeniami, które będą racjonalnie zużywać zasoby energii, a także odzyskiwać i recklować wcześniej wyprodukowaną energię w późniejszych procesach.
Wcześniejsze stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie indywidualnym doprowadziło do dramatycznego pogorszenia jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Zewnętrzne docieplenia budynków oraz szczelna stolarka okienna likwiduje swobodną wymianę i filtrację powietrza zewnętrznego. Skutkiem ograniczonej wentylacji jest koncentracja zanieczyszczeń wydzielających się podczas procesu użytkowania pomieszczeń oraz nadmierna ilość pary wodnej mogącej wykraplać się na zimnych elementach konstrukcyjnych budynku, co prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów.
Wszystkie te czynniki wpływają niekorzystnie na nasz stan zdrowia. Powstało więc zapotrzebowanie na system wentylacji, który zapewniłby wymianę powietrza, a tym samym podstawowy komfort bytowy, a jednocześnie w maksymalnym stopniu oszczędzał drogą energię cieplną. Zatem ważne, a zarazem bardzo ekonomiczne stało się odzyskiwanie ciepła wentylacyjnego. Obecnie jest to łatwe ale kosztowne, ponieważ coraz więcej budynków wyposażanych jest w mechaniczne instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła .
Rekuperacja to nic innego jak wykorzystanie ciepła gazów odlotowych do celów ogrzewczych a sam rekuperator to z reguły wymiennik ciepła, w którym do ogrzewania w sposób ciągły powietrza wykorzystuje się ciepło uchodzacych spalin lub innych gazów odpadowych zaś w naszym przypadku zużytego powietrza oraz spalin jako produktu spalania.
Wszystkie znane i stosowane dotychczas systemy rekuperacji powietrza na potrzeby tak ogrzewania budynku jak i jego wymiany czy uzdatniania oparte były i są o tzw. wymiennik ciepła krzyżowy lub przeciwprądowy w których następowało przekazanie ciepła z powietrza wydmuchiwanego do powietrza nadmuchiwanego zarówno bezpośrednio jak i przy użyciu ciekłego medium.
Nasza technologia w odróżnieniu od stosowanych w świecie sposobów i urządzeń do ich zastosowania, wykorzystuje dotychczasowe i istniejące rozwiązania tych procesów tak w zakresie wentylacji budynku jak i usuwania spalin za pomocą typowych kominów wentylacyjnych oraz spalinowych bez konieczności instalowania drogich i energochłonnych systemów oraz central.
Innymi słowy, typowy system wentylacyjny lub spalinowy budynku zostaje doposażony lub wyposażony w liniowe odbiorniki ciepła w kilku możliwych wersjach, przepływowej, nieprzepływowej albo komorowej o zdolnościach przewyższajacych obecnie stosowane, nie zużywające przy tym energii do wykonania swej pracy.
Wszystkie odbiorniki ciepła zostały przez nas opatentowane wraz z istotnymi dla odzysku ciepła traconego sposobami nie wyłączając przy tym samego sposobu budowy tego rodzaju ciągów wentylacyjno-spalinowych.
O doskonałości naszej rodzimej technologii świadczyć może zapewne fakt, wyboru jej wykorzystania do odzysku ciepła traconego w procesie produkcyjnym przez austriackich właścicieli koncernu BAUMIT, który jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe a których też łączy ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych, zaś sam koncern posiada dziś w świecie kilkadziesiąt fabryk.
Innowacyjność naszej technologii wybiego daleko w czasie nie tylko samych potrzeb przemysłowych ale i użytkowych przeciętnego mieszkańca w zakresie uniwersalności jej zastosowań i dostosowań nie wyłączając przy tym samego aspektu prawnego, który co prawda dziś jeszcze dotyczy konieczności stosowania rekuperacji i odzysku ciepłą traconego w nowych obiektach budowlanych jako obowiązkowe w budynkach przeznaczonych na pobyt 100 lub więcej osób (20m3/h na osobę) lub o wymianie powietrza w wentylacji mechanicznej powyżej 2000m3/h a w niedalekiej przyszłości już każdego obiektu i budynku.
Cytując tylko z opisu patentowego PL200318B1 "Sposoby i urządzenia według wynalazków mogą mieć powszechne zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i ogrzewnictwie dla potrzeb oszczędności energii i ogrzewania, recyklingu ciepła raz wytworzonego jego kumulacji i zamknięcia w obiegu zamkniętym, oczyszczania, uzdatniania i wzbogacania powietrza oraz pożarnictwie dla bezinwazyjnego tłumienia pożarów w zarodku w pomieszczeniach specjalnych bez udziału ludzi a także innych niejawnych wynikających z konstrukcji dwutunelowej tych kominów" posiadajacego w sumie 22 zastrzeżeń patentowych, należy stwierdzić, że nasza technologia wybiega w przyszłość w daleko dalszym zakresie niż sam odbiór ciepła.
Cytując natomiast z kolejnego opisu patentowego PL195174B1 "Znane jest powszechne zjawisko towarzyszące spalaniu węgla, drewna, olejów i gazów w postaci dymu i spalin odprowadzanych bez wyjątku do kominów spalinowych budynków czy kotłowni. Tradycyjne, stosowane i budowane kominy spalinowe budynków wiejskich i miejskich nie posiadają możliwości odbioru tego ciepła usuwanego wraz z dymem czy spalinami do atmosfery. Ogromne ilości tego ciepła niewykorzystane do końca jako produkt uboczny procesu spalania w postaci dymu i spalin poza ogrzewaniem komina są tracone i nieodzyskiwalne przez przeciętnego użytkownika wszelkich pieców, kominków i innych urządzeń grzewczych w których następuje proces spalania" należy stwierdzić, że nasza technologia w tym jako jednym z pierwszych naszych rozwiązań, zauważa problem marnotrawstwa energii.
Albo też z kolejnego rozwiązania w postaci wynalazku PL391604, cytując "Wynalazek może mieć powszechne zastosowanie dla podstawowych potrzeb ludzkich w zakresie odzysku ciepła traconego, oszczędności w zużyciu energii oraz obniżenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery poprzez zmniejszenie energochłonności obiektów w wyniku znacznej redukcji zapotrzebowania na ciepło niezbędne dla ich funkcjonowania i użytkowania a tym smym przyczynić się do unaocznienia potrzeby i możliwości recyklingu ciepła raz wytworzonego" co pozwala stwierdzić, że nasza technologia poza aspektem ekonomicznym, środowiskowym i innymi spełnia rolę edukacyjną w tym zakresie.
Nasze najnowsze wynalazki z 2018 roku w zakresie budowy kominów wentylacyjnych i spalinowych do odbioru ciepła z usuwanego powietrza oraz spalin, pt. "Sposób budowy ciągów wentylacyjno-spalinowych komina dwutunelowego za pomocą kształtki dwupołówkowej oraz kształtka kominowa dwupołówkowa" doskonalą i upraszczają systemy kominowe a sam wynalazek może mieć powszechne zastosowanie dla podstawowych potrzeb ludzkich w zakresie odzysku ciepła traconego, oszczędności w zużyciu energii oraz obniżenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery poprzez zmniejszenie energochłonności obiektów w wyniku znacznej redukcji zapotrzebowania na ciepło niezbędne dla ich funkcjonowania i użytkowania a tym samym przyczynić się do unaocznienia potrzeby i możliwości recyklingu ciepła w tym zwłaszcza systemami autorskimi HCA.
Zobacz … System HCA i opracowania w PDF
Technologia odzysku ciepła
ze ścieków bytowych i przemysłowych
do zastosowań połączonych
w zintegrowanym systemie HCA
opartym między innymi na recyklingu ciepła
Nowa polska technologia odzysku ciepła ze ścieków - konkurencyjne oraz znacznie wyprzedzające USA i UK opracowanie z tej dziedziny wiedzy - traktujące kompleksowo odzysk energii cieplnej ścieków domowych i przemysłowych oraz jej ponowne wykorzystanie w instalacjach domowych oraz dalszy i zupełny przerób tego ścieku na potrzeby podstawowe człowieka - pierwsze nasze zgłoszenia w tym temacie datowane są już w 2000 roku. W obecnej dobie, zbliżającego się szybkimi krokami kryzysu paliwowego i energetycznego myśl techniczna i naukowa ... więcej
Nowa polska technologia ogrzewania płaszczyznowego czynnikiem niskotemperaturowym za pomocą paneli ściennych lub podłogowych tworzących po złożeniu pola ściany lub podłogi, płaszczyznowy i nieakumulacyjny grzejnik o możliwościach sekwencyjnego tworzenia w czasie jego pracy ekranów emisyjnych i nieemisyjnych w pomieszczeniu. Unikalna i zdokumentowana w światowym stanie techniki kilku patentami i wzorami przemysłowo-wspólnotowymi. Alternatywa dla wszystkich znanych systemów ogrzewania takich jak ogrzewanie miejscowe oraz podłogowe, wykorzystująca jednocześnie trzy media ... więcej
Polska technologia budowy czołgu nowej generacji. Osiem wydanych już na naszą rzecz patentów w zakresie sposobów, budowy oraz urządzeń wchodzących w jej skład. Generalnie to projekt składający się z kilkudziesięciu, całkowicie nowych rozwiązań, które tworzą nową bryłę czołgu o innych wymiarach, zmiennego w pionie obiektu i parametrach z obniżonym echem radarowym trudną do trafień tak z ziemi jak i z powietrza o pancerzu identycznym w całości jego bryły przy jednoczesnym obniżeniu jego wagi i zwiększeniu możliwości trakcyjnych dla pokonywania terenu oraz szybszego ... więcej
...
zobacz też ... SYSTEM KOMINOWY HCA z odzyskiem ciepła i jego recyklingiem zwrotnym
z roku 2018 w zakresie sposobów i urządzeń do pozyskiwania wolnej i czystej energii cieplnej z nasłonecznionych części dachów lub fasad oraz odzysku ciepła traconego ścieków - dedykowane tak wraz z innymi starszymi wynalazkami do polskiego systemu HCA.
HCA … to rodzimy i całkowicie polski system ogrzewania i chłodzenia oraz absorbcji i kumulacji ciepła na potrzeby użytkowe mieszkańców i ich budynków, powstały z połączenia anglojęzycznego od (heating, cooling, absorbing, accumulation) mogący skutecznie konkurować w świecie z stosowanymi dotychczas systemami HVAC jako prostszy, tańszy, bezgłośny i bezobsługowy oraz niezwykle niskoenergetyczny - pochłaniający znikome ilości energii a przy tym nieinwazyjny technicznie i architektonicznie w domy, budynki i budowle zakłóceniem ich wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego - stanowiąc tak sobą dodatkowo elementy ich wykończenia.
...
RECYKLING CIEPŁA
Technologie recyklingu ciepła
odpadowego technologicznego i
biologicznego ze ścieków i odpadów,
spalin i wentylacji przemysłowych oraz
domowych a także odbioru i kumulacji ciepła
naturalnego słońca i promieniowania słonecznego ...
według i za pomocą rozwiązań patentowanych przez KRAMARZ POLSKA
zobacz ... technologie recyklingu ciepła
Systemy Kramarz Polska
powstałe w wyniku prac B+R
łączenia paneli na click czy też zaklik,
odbioru ciepła systemem paneli solarnych
wyposażonych w nowe ogniwa fotowoltaiczne
w sposób skoncentrowany, dawki promieniowania x 2
ogrzewania, absorbcji i akumulacji ciepła,
odzysku i recyklingu ciepła traconego i zrzutowego,
uzbrojenia i konstrukcji zespolonych oraz wielu innych
Patentowane i chronione
wzorami przemysłowymi oraz znakami towarowymi PL i UE
przez i na rzecz KRAMARZ POLSKA w zakresie całości prac B+R
Zarejestrowane i wybrane jako przykład z okresu i lat od 2008 w postaci kompletnego skanu świadectwa i prawa ochronnego RP i UE z wykazem klas towarowych do wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej i 27 krajów w przypadku wskazanym znaków UE przez uprawnionego ze znaku KRAMARZ Józef POLSKA oraz wskazanych z nazwy i adresów siedziby podmiotów, które mają licencję i zgodę na posługiwanie się znakiem
Znak towarowy "POLPANEL" R.223927 - PRAWO OCHRONNE NR 223927
Znak towarowy "ALU-Therm PANEL" R.293895 - PRAWO OCHRONNE NR 293895
Znak towarowy "Wielofunkcyjny PANEL grzewczo-chłodzący" R.294226 - PRAWO OCHRONNE NR 294226
Znak towarowy "ALU-PANEL" R.294800 - PRAWO OCHRONNE NR 294800
Znak towarowy "ALU-Bed PANEL" R.294801 - PRAWO OCHRONNE NR 294801
Znak towarowy "ART-RAM" R.312970 - PRAWO OCHRONNE NR 312970
Znak towarowy "LICENCJA KRAMARZ POLSKA" R.314081 - PRAWO OCHRONNE NR 314081
Znak towarowy "B+R i Know-how KRAMARZ POLSKA" R.318602 - PRAWO OCHRONNE NR 318602
Znak towarowy "panel grzewczo-chłodzący-absorbujący ALU Term" R.318603 - PRAWO OCHRONNE NR 318603
Znak towarowy "ALU-Solar PANEL" R.319404 - PRAWO OCHRONNE NR 319404
Znak towarowy "ALU-Profil PANEL" R.319405 - PRAWO OCHRONNE NR 319405
Znak towarowy "POLPANEL ALU system" R.319406 - PRAWO OCHRONNE NR 319406
Ustalone i uzyskane przez KRAMARZ Józef POLSKA w zakresie ochrony praw autorskich i przemysłowych tworzących systemy HCA czy inne w ramach realizowanych i koordynowanych przez autora Projektów w tym ART-RAM w postaci kompletnego skanu świadectwa i prawa z rejestracji na terytorium RP do wyłącznego korzystania z wzoru przemysłowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przez uprawnionego z wzoru przemysłowego KRAMARZ Józef POLSKA
Krosno malarskie - PRAWO z REJESTRACJI NR 23187 KRAMARZ POLSKA
Panel kompozytowy grzewczo-chłodzący-absorbujący - PRAWO z REJESTRACJI NR 24815 KRAMARZ POLSKA
Sprzęg paneli grzewczo-chłodzących-absorbujących - PRAWO z REJESTRACJI NR 25045 KRAMARZ POLSKA
Panel kompensacyjny grzewczo-chłodząco-kumulujący - PRAWO z REJESTRACJI NR 25046 KRAMARZ POLSKA
Łata absorbująca ciepło - PRAWO z REJESTRACJI NR 25052 KRAMARZ POLSKA
Krosno malarskie ART-RAM - PRAWO z REJESTRACJI NR 25213 KRAMARZ POLSKA
Kompensator paneli grzewczo-chłodzących-absorbujących - PRAWO z REJESTRACJI NR 25214 KRAMARZ POLSKA
LICENCJA KRAMARZ POLSKA
Certyfikaty Licencji Kramarz Polska
wystawione do umów licencyjnych na
rzecz wskazanego z nazwy podmiotu oraz
prawa wyłącznego i zakresu udzielonej licencji
Przykłady wybrane
licencja wyłączna, licencja niewyłączna,
licencja ograniczona i licencja obiektowa
na wynalazek, wzór przemysłowy, znak towarowy,
know-how, prace B+R oraz autorskie prawa majątkowe
WYNALAZKI
Sposób budowy ciągów wentylacyjno-spalinowych komina dwutunelowego
za pomocą kształtki dwupołówkowej oraz kształtka kominowa dwupołówkowa
jeden z kilku wynalazków
stworzonych do systemu i samego
sposobu odbioru ciepła za pomocą dwutunelowych
ciągów spalinowo-wentylacyjnych, opatentowanego w 2003 roku.
Z zastosowaniem opatentowanych urządzeń w postaci kilku spalinowych
absorberów ciepła do montażu wewnątrz i na zewnątrz kominów tego typu i systemu.
SYSTEM KOMINOWY HCA z odzyskiem ciepła i jego recyklingiem zwrotnym
stanowi część polskiego systemu HCA (heating, cooling, absorption and accumulation)
Polskie technologie oraz nowe niskoemisyjne systemy grzewcze HCA
tworzą polskie wynalazki w zakresie ogrzewania płaszczyznowego, strefowego i sekwencyjnego za pomocą paneli kasetowych POLPANEL oraz inne w zakresie samej absorpcji ciepła z dachów i zewnętrznych ścian osłonowych budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych w postaci dachowych i fasadowych absorberów ciepła skonfigurowanych w całość w zamknięty i bezstratny oraz akumulacyjny system gromadzenia energii cieplnej na potrzeby użytkowe budynku i jego mieszkańców w najnowszych akumulatorach ciepła pod roboczą nazwą i oznaczeniem: wieloblokowy akumulator ciepła czy też kaskadowy absorber ciepła … Definicje i pojęcia związane
Nieemisyjne i niskoemisyjne źródła ciepła i energii
Budynek o zerowym lub niemal zerowym zużyciu energii
Nowe niskoemisyjne technologie ogrzewania, absorpcji i akumulacji ciepła HCA
Wytyczne i prognozy KE
Europejski Zielony Ład ma się stać nową strategią wzrostu gospodarczego dla UE dzięki inwestycjom w nowe technologie ekologiczne, zrównoważone rozwiązania i nowe przedsiębiorstwa. Zaangażowanie społeczeństwa i wszystkich zainteresowanych stron ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego projektu.
Środki, którym towarzyszy wstępny plan najważniejszych działań, obejmują m.in. ambitne ograniczenie emisji, inwestowanie w nowatorskie badania i innowacje oraz ochronę środowiska naturalnego w Europie.
Ambitny i dalekosiężny pakiet środków, które powinny umożliwić europejskim obywatelom i przedsiębiorstwom czerpanie korzyści ze zrównoważonej zielonej transformacji ma doprowadzić skutecznie do tego aby Europa do 2050 r. stała się pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem.
Projekt Izery TOP
Mający na celu przybliżenie jego wartości
turystycznych, wypoczynkowych i rekreacyjnych
poprzez: demonstrację zastosowań technologii ochrony środowiska naturalnego Gór Izerskich oraz Pogórza Izerskiego w drodze technicznej modernizacji obiektów infrastruktury noclegowej w wyniku zastosowań niskoemisyjnych technologii ogrzewania HCA i innych celowych pozyskania oraz odbioru ciepła traconego i zrzutowego oraz jego akumulacji bez wpływu ubocznego dla komfortu tych obiektów i jego mieszkańców a wręcz jego podniesienia zarówno w aspekcie estetycznym, cieplnym jak i czysto ekonomicznym utrzymania co winno się przełożyć na bezpośrednie zyski tak gości jak i samych zarządców tego typu obiektów oraz samej bazy dla usług typu:
Noclegi Pokoje Apartamenty Domki w Górach Izerskich
Klasy towarowe 06, 11, 36, 42, 43 i 45
dla usług między innymi takich jak ujętych w klasie 43 (wyciąg)
Ośrodki wypoczynkowe; Pensjonaty, domy gościnne; Usługi rezerwacji zakwaterowania na wakacje; Usługi w zakresie kwater wczasowych; Usługi w zakresie obozów wakacyjnych, zakwaterowanie; Usługi w zakresie obozów turystycznych, zakwaterowanie; Usługi w zakresie odnajmowania zakwaterowania wakacyjnego; Usługi w zakresie rezerwacji zakwaterowania w hotelach; Usługi w zakresie rezerwacji miejsc hotelowych; Usługi w zakresie rezerwacji pokojów hotelowych; Usługi w zakresie rezerwacji zakwaterowania; Usługi w zakresie schronisk młodzieżowych; Usługi w zakresie wynajmu pokojów; Usługi w zakresie zakwaterowania wakacyjnego; Usługi w zakresie zakwaterowania w ośrodkach wypoczynkowych; Usługi w zakresie zakwaterowania; Usługi w zakresie zakwaterowania na pobyt czasowy; Usługi w zakresie zapewniania obiektów na spotkania; Wynajem konstrukcji namiotowych; Wynajem pokoi jako tymczasowego zakwaterowania; Wynajmowanie kwater;
KRAMARZ POLSKA to MARKA oraz Nowe Polskie Technologie
Niezależny ośrodek, park, organizacja prowadząca badania i upowszechniająca wiedzę w zakresie innowacji, której podstawowym celem jest samodzielne prowadzenie badań podstawowych, badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, tzw. B+R oraz rozpowszechnianie na szeroką skalę wyników takich działań poprzez transfer wiedzy i praw w postaci wartości niematerialnych i prawnych takich jak: technologie, patenty, wzory, know-how, prawa autorskie i B+R do przedsiębiorstw i podmiotów trzecich w drodze licencji przemysłowych i obiektowych.
Głównie w obszarze konstrukcji zespolonych, niskoemisyjnych technologii ogrzewania oraz systemów i urządzeń grzewczych HCA dla potrzeb technicznych budynków o niemal zerowym zużyciu energii.
Zielone technologie wpisane w Europejski Zielony Ład oraz Program Czyste Powietrze
TECHNOLOGIA odzysku ciepła z wentylacji wnętrz i spalin kominowych KRAMARZ POLSKA
...Technologie Kramarz Polska gotowe TRL do udostępnień i wdrożeń - transfer praw